Mój blog - moje myśli

Tartak – drewno na meble i inne wyroby

restaurant-449952_1280

Tartak – drewno na meble i inne wyroby

Tartaki zajmują się sprzedażą drewna oraz ich fachowym obrabianiem. Wielkość podejmowanych przedsięwzięć uzależniona bywa od wielkości tartaku. Niektóre firmy zajmują się przemysłowym przerobem drewna wielkowymiarowego. Realizują one zarówno indywidualne projekty, jak i na większą skalę, typowe oraz nietypowe. Dobrze gdy oferta asortymentowa jest bogata, będziemy mogli wybrać w taki sposób, aby nasze oczekiwania były jak najbardziej możliwe spełnione. Oczywiście nie tylko asortyment ma znaczenie w przypadku tartaku, istotne jest również zapewnienie fachowej obsługi i dobrej jakości wykonania.
zapewni to fachową obsługę oraz świetne wykonanie.

Tartak zapewnia niekiedy również produkcje elementów konstrukcyjnych, więzi dachowych oraz domów szkieletowych. Niektóre tartki na zamówienie wykonają również
projekt konstrukcji drewnianych takich jak altana, wiata, patio oraz przygotują materiał do zamontowania. Istotne jest również profesjonalne zaimpregnowanie budulca, które pozwoli cieszyć się przez długie lata jego użytkowaniem. Wykwalifikowani pracownicy tartaku służą również doradztwem w trakcie procesu realizacji zamówienia. Z tego powodu surowiec zostaje poddany wstępnej selekcji jakościowej, pozwala ona maksymalnie wykorzystać używane drewno oraz zapewnić wysokiej klasy produkty. Oferto dopasowywana jest to wymagań klienta.

Poza obróbką drewna, tartaki zajmują się również sprzedażą tarcicy, czyli desek sosnowych, świerkowych, modrzewiowy, jodłowych. Zarówno obrzynane jak i nie, przeznaczone między innymi na szalunki budowlane. W ofercie tartaków znajduje się także tarcica sucha sosnowa, świerkowa i modrzewiowa, w różnej klasie jakości z przeznaczeniem dla stolarzy. Wszystkie z zaproponowanych materiałów wykonane na zamówienie by jak najlepiej zaspokoić oczekiwania klienta. Przed podjęciem współpracy z tartakiem, warto upewnić się czy posiada on uprawnienia do produkcji wyrobów drewnianych. Istotne jest również pochodzenie drewna, dobrze gdy jest ono wycinane z lasów gdzie prowadzona jest racjonalna i zgodna z międzynarodowymi standardami ekologicznymi gospodarka. Zapewni to pełną odnawialność zasobów.

Author Info

damian

No Comments

Comments are closed.